Природа Німеччини

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Природа Німеччини by Mind Map: Природа Німеччини

1. Природні пам'ятки

1.1. Боденське озеро

1.1.1. Боденське озеро площею 536 км ² і глибиною до 254 м сформувалося протягом останнього льодовикового періоду завдяки рейнському льодовику, і сьогодні виступає на поверхні альпійської долини.

1.2. Озеро Кеніґсзее, Баварія

1.2.1. Озеро Кенігзеє ("Королівське озеро"), одна з найкрасивіших природних пам'яток Німеччини, знаходиться на південно-сході Баварії і належить громаді Шенау-ам-Кенігзеє. Велика частина озера лежить на території Національного парку Берхтесгаден.

1.3. Долина Мозеля

1.3.1. Одним з прекрасних місць в Німеччині є долина річки Мозель. Ця притока Рейну звивається такими дугами, що в підсумку не один раз змінює свій напрямок, а ще й живить смарагдові долини з соковитими виноградниками.

1.4. Берхтесгаден, Баварія

1.4.1. Національний парк Берхтесгаден розташований переважно на території громад Рамзау-Берхтесгаден і Шенау-ам-Кьонігсзеє. Парк розташований на висоті в 603,3 м (Кьонігсзеє) до 2 713 м над рівнем моря (Вацманн).

1.5. Озеро Тітізе, Шварцвальд

1.5.1. Його площа становить 1,3 км², а середня глибина - 20 м. Виникло в плейстоцені завдяки льодовику з сусідньої вершини Фельдберг, найвищої точки Шварцвальда. Озеро знаходиться на висоті 840 м над рівнем моря.

2. Рослинний світ

2.1. Букові ліси часто зустрічаються невеликими масивами, що іноді сягають верхньої межі лісу, але звичайно на великих висотах панують ялиця і ялина. На багатих вапном ґрунтах до бука домішуються дуб, граб, клен, липа й інші.

2.2. По долинах Дунаю, Рейну, Ельби і деяких інших річок місцями збереглися заплавні ліси з вільхи і тополі з домішкою ясена, верби і липи. У високогір'ях Альп поширені субальпійські й альпійські луки, що відрізняються великою видовою розмаїтістю.

2.3. На північних рівнинах і Баварському плато зустрічаються значні торф'яні болота. На північному заході - невеликі ділянки вересових пустищ із заростями чагарників (яловець, дрік тощо). Луги річкових долин добре окультурені.

3. Тваринний світ

3.1. Фауна Німеччині не дуже багата. Найбільш поширені на території Німеччини тварини: білка, кабан і лисиця, благородний олень, косуля, лань, зайці, кролики, мишоподібні гризуни. На альпійських луках мешкає бабак. У долині Ельби - бобри, лісові куниці, дикі кішки.

3.2. Серед нечисленних рептилій виділяється гадюка. З птахів зустрічаються переважно горобці, шпаки, дятли, дрозди, зозулі, зяблики, ластівки, іволги, сови, сороки, луні, фазани, куріпки. У заповідников збереглися дрохви, пугач, кам'яний орел, чапля, журавель, лелека.

3.3. Вологі райони по берегах Балтійського і Північного морів мають важливе значення для перелітних птахів Європи, особливо качок, гусей і болотних птахів. У прибережних водах водяться оселедець, тріска, камбала, морський окунь, в річках країни - короп, форель, сом.

4. Ботанічні сади

4.1. Ботанічний сад Берліна

4.1.1. Ботанічний сад Берліна - найбільший ботанічний сад Німеччини має площу понад 43 га і близько 22000 видів рослин. Належить до Вільного університету Берліна. Містить Ботанічний музей. Сад і Музей відвідують щорічно півмільйона відвідувачів.

4.2. Ботанічний сад Дрездена

4.2.1. Сад містить приблизно 10 тисяч видів рослин, один и тот же числі колекції однорічних рослин (близько 800 видів) і дикорослих рослин. РСад також містить п'ять оранжерей загальною площею близько 1000 м², де росте 3 тисячі рослин.

4.3. Європейський розарій

4.3.1. Найбільший розарій у світі 12,5 га розбиті плантації троянд, зібраних з усього світу більш ніж за 100 років. У цій колекції міститься більше 8300 культурних сортів. У розарії збережено багато рідкісних сортів, а потім були заново розведені у всьому світі.