HelpDesk

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
HelpDesk by Mind Map: HelpDesk

1. Dokážu si představit, že šifrování bude dořešeno později. Pro mě je to až druhořadé a kdyby s tím byly problémy, tak řekneme JTB, že mají smůlu a pokud chtějí šifrovat, tak ať zadávají věci přímo přes redmine.

2. Import mailů

2.1. Stavy přijatého e-mailu

2.1.1. Odmítnutý

2.1.1.1. Odmítnutý e-mail se zahodí

2.1.1.2. Text e-mailu

2.1.1.2.1. Text automatické odpovědi: POZOR: VÁŠ POŽADAVEK NEMŮŽEME PŘIJMOUT. PROSÍME, PŘEČTETE SI PODROBNĚ UPOZORNĚNÍ NÍŽE. WARNING: WE COULD NOT PROCESS YOUR REQUEST, PLEASE SCROLL DOWN FOR ENGLISH EXPLANATION BELOW. Vážený zákazníku, děkujeme Vám za e-mail. Vaše e-mailová adresa není registrována v našich systémech. Pokud jste zákazníci SiteOne, prosíme Vás o přeposlání e-mailu Vašemu account manažerovi, který zajistí zpracování Vašeho požadavku a současně zanesení adresy do našeho systému, aby příště vše fungovalo. Děkujeme za pochopení. S pozdravem tým SiteOne ---- ENGLISH VERSION ---- Dear valued customer, thank you for contacting SiteOne helpdesk. Unfortunately we could not lookup your e-mail address in our systems. If you are SiteOne customer, please forward your request to your account manager at SiteOne who will take care of it and put our records in order. Thank you for your understanding. SiteOne team

2.1.2. Přijatý

2.1.2.1. Přijatý e-mail se založí do redminu jako issue

2.1.2.2. UPOZORNĚNÍ: TENTO E-MAIL BYL ODESLÁN Z ADRESY, KTERÁ NEPŘIJÍMÁ ODPOVĚDI. POKUD SI PŘEJETE REAGOVAT, NEBO ZASLAT DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE, ZALOGUJTE SE PROSÍM NÍŽE A VLOŽTE SVŮJ KOMENTÁŘ PŘÍMO K POŽADAVKU. Vážený zákazníku, děkujeme za Váš požadavek, který jsme přijali pod číslem <číslo issue, které je zároveň link do redmine>. <věta o prioritě> Další zpracování můžete sledovat na adrese <Přímé URL na issue>, KDE MŮŽETE I ZADAT PŘÍPADNÉ DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE. Pokud máte se SiteOne uzavřenou servisní smlouvu, která garantuje reakční dobu, bude Váš požadavek zpracován v souladu s touto smlouvou. V opačném případě očekávejte odpověď nejdéle do dvou pracovních dnů*. O postupu řešení Vám budou chodit notifikační e-maily. <zpracovaní watcheři> <nezpracovaní watcheři> Nastavení notifikací můžete provést online ve svém profilu na adrese: https://task.siteone.cz/redmine/my/account, nebo přímo u požadavku (viz link výše). Děkujeme Vám, že spolupracujete se SiteOne. S pozdravem tým SiteOne

2.1.2.3. Text e-mailu

2.1.2.3.1. Přijatý

2.2. Databáze odesílatelů

2.2.1. Použije se na správné zakládání issues k jednotlivým projektům

2.2.1.1. Tohle je na promyšlení....

2.2.1.2. Možná založit custom položku u jednotlivých projektů, kam se zapíše informace, že to je ten správný projekt pro zakládání issues.

2.2.1.3. Možná by to šlo udělat tak, že sběrných e-mailových adres bude několik, např. [email protected] s tím, že před cokoliv klient zadá identifikaci projektu.

2.2.1.4. Možná uděláme jeden sběrný projekt "HELPDESK" a někdo to bude ručně rozhazovat. To si dokážu taky představit.

2.2.2. Pokud se e-mail nespáruje se zákazníkem, tak se zašle automatická odpověd a e-mail se discardne

2.2.3. Pokud přiřazení proběhne v pořádku, tak se založí issue s tím, že uživatelé, kteří byli v kopii, budou vedení jako watchers. V případě, že některá z adres nemá účet v redmine, do response hlášky, která potvrzuje přijetí e-mailu odesílateli, se to napiše jako error.

3. Praxe (koho se to bude týkat)

3.1. JT

3.2. BlueStyle

3.3. PennyTel

3.4. 2N?

3.5. Schneider?

3.6. AirBank

4. Issues na dořešení

4.1. Jak přehazovat snadno issues mezi projektama?

4.1.1. Budeme to potřebovat v okamžiku, kdy jeden člověk u zákazníka odpovídá za více projektů. Třeba Honza Hrubý za CCP/eATLANTIK/ePortál

4.2. Z jaké adresy se budou odesílat notifikace z Redmine?

4.2.1. Proč je to důležité? Protože v případě JTB potřebujeme odchozí e-maily šifrovat a příchozí dešifrovávat. Problém je v tom, že odchozí e-mail z Redminu chodí tak, že je odeslán všem najednou a to podle mě nebude fungovat. V současné době mě napadá jediné řešení - posílat e-maily samostatně každému zvlášť s tím, že šifrovat se bude jen to, co jde na klienta (non-siteone adresy).

4.3. Kde se bude šifrovat

4.3.1. Přijímání e-mailů do Redmine

4.3.1.1. Musíme být schopni přijmout šifrovaný e-mail, který byl zašifrovaný veřejným klíčem adresy [email protected]

4.3.2. Odesílání notifikačních e-mailů z Redmine