Моя країна - Україна

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Моя країна - Україна by Mind Map: Моя країна - Україна

1. Фізична карта України

1.1. Воду на Землі (океани, моря, річки, озера) зображують на карті синім кольором; гори — коричневим; рівнини — зеленим кольором.

2. Водойми України

2.1. Види водойм на території України

2.1.1. Джерела, річки, озера, болота, ставки, водосховища — все це водойми. Водойми поділяються на природні та штучні. Ті водойми, що утворилися самостійно, без втручання людини, є природними: річки, джерела, моря. А ті водойми, які створила сама людина, на- зиваються штучними: водосховища, канали, ставки.

2.2. Господарське значення водойм

2.2.1. Вода необхідна всім живим істотам. Рослини, тварини, люди п'ють воду для того, щоб постійно відновлювати запаси в організмі. Без води живий організм гине. Вода потрібна людям не лише для того, щоб пити. Водою людина вмивається, пере одяг, готує на ній їжу. Водою люди поливають рослини, які вони вирощують для своїх потреб. Вода надає руху турбінам на електростанціях і завдяки цьому в наших будинках є світло.

2.3. Чорне і Азовське море

2.3.1. За своїми розмірами Чорне море глибше і більше, ніж Азовське. Його найбільша глибина — 2245 м. Через велику кількість водоростей Чорне море темніше за інші моря. Можливо, тому його назвали Чорним. Друге море, що омиває береги України, — Азовське. За своїми розмірами воно в 11 разів менше ніж Чорне море, та майже в 150 разів мілкіше, його максимальна глибина — 14 м. Хоча Азовське море часто називають затокою Чорного моря, його природа є своєрідною та неповторною.

3. Гори України

3.1. Природа Українських Карпат

3.1.1. Гори Карпати розташовані на заході України. Найвища точка гір - гора Говерла. Українські Карпати — гори, що є середніми заввишки. Карпатські гори — це місце в Україні, де випадає найбільше опадів: дощів — навесні та влітку, снігу — взимку. Карпати — місцевість, у якій найбільше річок. Поміж них — Дністер, Тиса, Прут, Черемош. У Карпатах найбільше лісів. Тому їх називають «лісистими» і «зеленими». Рідкісними рослинами вкрита площа гір: едельвейс альпійський, аконіт Далена, дріада восьмипелюсткова, айстра альпійська та ін. З-поміж рослин велике значення мають ліси, у яких переважають ялина, сосна, модрина, смерека, ялиця. Хвойні ліси змінюються на чагарники, а за ними простягаються гірські луки — полонини. Вони вкриті різними трав'янистими рослинами.

3.2. Природа Кримських гір

3.2.1. Кримські гори вузькою смугою тягнуться вздовж узбережжя Чорного моря. Найвища точка гір — це Роман-Кош. Приблизно 200 млн років тому на місці гірського Криму був океан. Про це свідчить те, що частина гір складається з вапняку. Кримські гори належать до низьких гір. Гори продовжують утворюватися. Про це нагадують землетруси. Кримські гори — молоді гори. У горах беруть початок ріки. Вони мають швидку течію, особливо під час танення снігу в горах. Улітку опадів мало, тому деякі ріки пересихають. Літо тут спекотне, сухе, тривале. Зима коротка і м'яка. Окремі гори мають примарні форми, тому вони і називаються Ведмідь-гора, Чортові пальці. Тут можна побачити різноманітні фантастичні гірські фігури: стовпи, піраміди, у прибережних горах — гроти.

4. Україна - моя Батьківщина

4.1. Україна як держава

4.1.1. Ми живемо в Україні. Це наша держава, це наша Батьківщина. Батьківщина — це земля не лише ваших батьків, але й дідів й прадідів. Україна славиться хлібом, пшеницею. В Україні Чорне й Азовське моря, багато річок, на яких ви відпочиваєте. Україна — мирна країна, її народи хочуть жити в мирі й злагоді.

4.2. Столиця України

4.2.1. Столицею України є Київ. Це центральне місто держави. Воно має головну вулицю, яка називається Хрещатик. Назва Києва, пішла від давньої легенди про трьох братів і їхню сестру Либідь. Старшого брата звали Кий, саме він і заснував наше місто. Інших братів звали Щек і Хорив. На їхню честь назвали гори: Хоревиця і Щекавиця.

4.3. Річка Дніпро

4.3.1. Найбільшою річкою України є Дніпро. Довжина річки – 2201 км (в межах України – 981 км). В Україні Дніпро протікає своєю середньою і нижньою течією і впадає в Дніпровський лиман Чорного моря.