Типи неправильного виховання, що впливають на поведінку дитини

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Типи неправильного виховання, що впливають на поведінку дитини by Mind Map: Типи неправильного виховання, що впливають на поведінку дитини

1. Бездоглядність

1.1. Дитина поза полем зору батьків. Батьки ніби й турбуються про неї (годують, одягають), але переважно дитина належить сама собі. Ії духовними потребами, захопленнями ніхто не цікавиться, а навчання, вчинки, поведінка залишаються без контролю та уваги батьків.

2. Кумир сім'ї

2.1. Інколи бажання дитини уникати найменших труднощів, неприємних обов’язків стає настільки великим, що навколо неї створюється атмосфера захоплення, перебільшення, вихваляння її здібностей, найчастіше фіктивних. Усі бажання дитини виконують, вона в центрі уваги. Виховується егоцентризм, виникають труднощі у набутті систематичної праці й самостійності.

3. Жорстокі взаємини

3.1. Характерною ознакою є жорстоке ставлення з суворим покаранням за дрібні прорахунки. У дитини формується страх перед батьками, жорстокість.

4. Надмірна вимогливість

4.1. Часто можна почути від батьків: «Я не мала можливості…», «У моїх батьків не було змоги…», «Я все життя мріяла…Нехай моя дитина досягне цього». Батьки намагаються дати дитині ґрунтовну освіту, розвинути фіктивні здібності. Дитина постійно зайнята, від неї вимагають високих результатів, не враховуючи її інтелектуальних можливостей. Дитина не має змоги гратися, спілкуватися з однолітками. З часом вона починає виконувати все формально. Цей стиль сприяє виснаженню нервової системи й появи тривожності.

5. Емоційне відчуження

5.1. Характерні ознаки: відчуженість, уникання контактів. Простежується в сім’ях, де один з батьків обтяжений дитиною, яка це постійно відчуває, або ж у сім’ях, де є друга дитина, яка отримає більше уваги від батьків. Сприяє розвитку підвищеної вразливості.

6. Гіперопіка

6.1. Заборони, настанови, повчання, контроль за кожним кроком. У підлітків часто цей стиль спричиняє протест, що призводить до загострення взаємин.

7. Рекомендації психолога

7.1. Ось вислови, які боляче ранять дитячі души. Їх бажано уникати:

7.1.1. Я тисячу разів тобі казав… Невже тобі не зрозуміло, що… Скільки разів треба повторювати… Всі як люди….., а ти.. Ну кого ти схожа? Що ти до мене причепилась? Ти такий самий, як твій батько (мати)… .

7.2. Вислови, які бажано вживати якомога частіше:

7.2.1. Ти у мене такий хороший. Порадь мені, будь-ласка… Ти у мене завжди правильно розумієш… Ти у мене молодець. Як я тобі вдячна. Які у тебе чудові друзі!